Auction 99 Partea 1 Antiques & Works of Art
De la Leiloeira São Domingos
26.5.21
Calçada João do Carmo, 31 4150-426 Porto - Portugal, Portugalia
Licitația a luat sfârșit

LOT 217:

FLOREIRA 'CISNE' EM PRATA, MANUEL ALCINO

Vandut pentru: €6,000
Preț de început:
6,000
Preț aproximativ :
€6,000 - €8,000
Comision casă de licitații: 21%
VAT: 23% Doar pentru comision
tag-uri:

Portuguesa do séc. XX, escultura de grande porte com pescoço e asas articuladas, olhos de vidros. Com contraste do Porto 'Águia', de 925 milésimos em uso de 1985.2020, trabalho manual e marca de ourives de 'Manuel Alcino' (reg. 1986). Sinais de uso. Peso aprox.: 5845 gr. Dim.: 57 x 64 cm.