Leilão 98 Parte 3 BOOKS, OLD BOOKS AND PRINTS
5.3.21
Itália
 Viale Regione Siciliana, 4975 – Palermo

LOTE 512:

Vendido por: €30
Comissão da leiloeira: 22% Mais detalhes

CINQUE VOLUMI di Opere di Eineccio: 1) “Jo. Gottl. Heineccii JC Sapientissimo Prussorum Regi a Consiliis Sanctioribus & Professoris P. Ord. Elementa Naturae et Gentium. Commoda Auditoribus Methodo adornata. Editio nova & castigatior”, Venetiis MDCCLXIX Ex Typographia Balleoniana. In 16°. Legatura coeva in piena pergamena rigida con titoli m. s. a inchiostro al dorso. Pp. XX, 619. Straordinaria copia della celeberrima opera del famosissimo giurista tedesco del XVIII secolo Johann Gottlieb Heineccius ( italianizzato in Giovanni Teofilo (o Giovanni Amedeo) Eineccio (1681 – 1741). 2) Jo. Gottl. Heineccii Jureconsulti quondam celeberrimi Recitationes in elementa juris civilis…..”, Venetiis MDCCCIII, apud Josephum Qu. Bartholom. Rossi. In 2 volumetti in 16°. Rilegature in mezza pergamena cartonata con titoli e note manoscritte ai dorsi e alle sguardie. Pp. 562 (tomo 1); 396 (tomo 2). 3) “Jo. Gottlieb Heineccii Jc. et Antecessoris Elementa Juris Civilis secundum ordinem Pandectarum” Venetiis MDCCCXVIII, Ex Typographia Balleoniana. In 2 volumetti in 16°. Rilegature in mezza pergamena cartonata muta. Numerazione dei due tomi m. s. al dorso. Pp. 428 (tomo 1); 512 (tomo 2).